Czy warto korzystać z biur podróży?

Wybierasz się na wakacje i zastanawiasz się, czy warto korzystać z biur podróży? Zanim odpowiesz sobie na to pytanie, poznaj wady i zalety takiego rozwiązania. Dzięki temu łatwiej Ci będzie podjąć decyzję.

Czy warto korzystać z biur podróży? – wady

Odbycie wymarzonej wycieczki z biurem podróży ma pewne wady, o których warto wiedzieć. Do najistotniejszej z nich zalicza się brak pełnej swobody – wszystko zostało przecież z góry zaplanowane. Jako wady biur podróży można wyliczyć również napięty harmonogram oraz niespełnienie oczekiwań. Pierwsza kwestia odnosi się do wycieczek objazdowych, które są ograniczone w czasie. Musisz dopasować się do planu, nie możesz podziwiać widoków czy zwiedzać tak długo, jak zechcesz. Druga kwestia opiera się głównie na temacie, jakim są katalogi biur podróży – piękne zdjęcia i opisy nie zawsze odpowiadają rzeczywistości. Pod uwagę należy brać także ryzyko, o którym głośno było w ostatnich latach, czyli upadłość biura podróży w czasie wakacji.

Korzystanie z biur podróży – zalety

Oczywiście wycieczka z biurem podróży ma również swoje zalety. Przede wszystkim wszystko zostaje zorganizowane, a Ty jedziesz „na gotowe”. Nie musisz martwić się o nocleg, transport czy wejściówki do muzeów. Pieczę będzie sprawował nad Tobą rezydent biura podróży, który pomoże Ci w każdej sytuacji, a w czasie zwiedzenia będziesz miał zapewnionego przewodnika. Jeżeli wybierasz się w dalszą wycieczkę (np. do Egiptu czy Tunezji), biuro podróży zapewnia Ci większe bezpieczeństwo niż Twoja indywidualna podróż. Bardzo często można również skorzystać z okazyjnych cen, zwłaszcza na dłuższe wyjazdy, a dokładając więcej funduszy, możesz zamówić opcję all inclusive. Wówczas nie musisz martwić się już nawet o posiłki czy opiekę nad dziećmi.

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie, zorganizowanych wycieczkach z przewodnikiem i absolutnym braku zmartwień w czasie wyjazdu wypoczynkowego za granice, skorzystaj z oferty biura podróży. Jeżeli jednak wolisz pełną swobodę i samodzielną organizację wakacji, lepiej zrezygnuj z tego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *