Jak nie dać się oszukać kupując w Internecie?

Pandemia koronawirusa spowodowała przymusową lub dobrowolną izolację, w czasie której dokonuje się coraz większej ilości transakcji online. Dlatego też, warto dowiedzieć się, jak nie dać się oszukać kupując w Internecie, a jednocześnie cieszyć się z posiadania artykułów zamówionych za pośrednictwem e- sklepów.


Jak nie dać się oszukać kupując w Internecie i przeprowadzać bezpieczne transakcje online?
W związku z powtarzającymi się sytuacjami, w których, z racji trwania pandemii, wiele osób zmuszonych jest robić zakupy przez internet, zachodzi poważne ryzyko, że zostaną one oszukane. Dokonując transakcji online i zamawiając produkty przez Internet zawsze należy zachować zdrowy rozsądek i podstawowe środki ostrożności. Bezpieczne zakupy online polegają przede wszystkim na sprawdzeniu osoby lub firmy sprzedającej dany produkt. Przed podjęciem decyzji zakupowej należy zapoznać się dokładnie ze stroną danego sklepu internetowego, ustalić dane adresowe, NIP, nr telefonu oraz dokładne personalia właściciela. Pod żadnym pozorem nie należy wpłacać pieniędzy na konto sprzedawców, którzy nie udostępniają żadnych swoich danych.


Weryfikowanie danych sprzedawcy i form płatności za zamówienie
Wiele osób, które korzystają z podejrzanych stron sklepów czy aukcji internetowych, w ogóle nie zapoznaje się z opiniami na ich temat. W sieci znaleźć można komentarze dotyczące konkretnego sprzedawcy, które są w stanie pomóc każdemu w zweryfikowaniu kwestii, jaką są bezpieczne zakupy online. Warto przeanalizować także warunki płatności za zamówienie. Według specjalistów od bezpieczeństwa w sieci, fałszywe sklepy internetowe nie oferują żadnej alternatywy płatności, oprócz tej w formie przedpłaty na konto bankowe. Jeśli oferta sprzedażowa wydaje się podejrzana, to od stycznia 2020 roku można sprawdzić dane przedsiębiorcy i numer konta bankowego w rejestrze uczciwych przedsiębiorców, tzw. Białej Księdze.
Bezpieczne zakupy w sieci to gwarancja udanych transakcji i satysfakcji z otrzymanego zamówienia. Przed podjęciem decyzji zakupowej należy dokładnie zweryfikować dane sprzedawcy i zapoznać się z prowadzoną przez niego działalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *